English
About

HAYALİNİZ VARSA, BİZİM DE SİZİN İÇİN BİR ÖNERİMİZ VAR

     Artık bütün dünyada akıllı cihazlar hayatımızın çok önemli bir parçası. Mobil akıllı uygulamalar ile geleceğin teknolojisini üreterek size yaşamak için daha verimli zamanlar bırakıyoruz.

Colomor kimdir?

     Biz 2013 yılında kurulmuş bir arge şirketiyiz. Şirketimiz bünyesinde işinde uzman bir teknik ekip çalışıyor. Şu anda Londra’da bir ofisimiz var ve dünya üzerinde farklı noktalarda iş ortaklıkları kurmak üzere çalışmalara devam ediyoruz. Norveç ve Kosova’da yeni oluşumlar içerisindeyiz. Şirketimiz kuruluşundan günümüze kadar hedeflediği alanlarda çalışmaya ve gelişmeye devam ediyor. Arge sonucunda çıkarılan ürünler %100 Türk mühendisler tarafından kurgulanmış ve alanında uzman kişiler tarafından geliştirilmiştir. Şirketimiz dışarıdan herhangi bir yatırım almadan sadece kendi özkaynaklarını kullanarak faaliyetlerine devam ediyor.

Nasıl çalışıyoruz?

     Şirketimiz arge faaliyetleri sonucunda ilk ürününü, AIGAP adında bir yapay zeka platformu olarak yayınladı. Bu ürün ile ilk hedefi, dünya çapında hayali olan herkese hızlı, mobil, ekonomik ve son derece stabil sistemler sunmak. Oluşturulan bu yapay zeka platformu ilk aşamada sektör bağımsız onlarca farklı sektöre farklı seçenekte çözümleri sadece bir kaç saatlik zaman periyotlarında sunuyor. Örnek olarak restoranlar, cafeler, konut siteleri, dergiler, okullar, kantinler, mobil ticaret yapanlar veya spor kulüpleri gibi birbirinden farklı alanlara anında mobil paketler oluşturabiliyoruz. Dünya çapında iş ortaklığı yaptığımız onlarca firmadan gelen bütün talepleri tek bir havuzda geliştiriyor ve iş modellerini birbiri ile harmanlıyoruz. Bu model ile her iş ihtiyacına hızlı mobil uygulamalar kurabiliyoruz.

Ne zaman kurulduk, ekibimizde kimler yer alıyor?

     2013 yılında kurulduk. Ekibimizde farklı sektörlerden gelmiş konusunda uzman bir ekip çalışıyor. Şu anda dünyanın farklı ülkelerinde bizim için çalışan özel ve yetenekli bir ekibimiz var.

Bizce ekip ne demek?

     Bizde ekip içerisinde bir hiyerarşi bulunmuyor. Pozitif bir fikri ve hayalgücü olan, şirketin gelecekte dünyayı değiştirebileceğine inanan herkese kapımız açık. Ekip içi iletişim bizim için çok önemli. Çalışırken rahat olmak en önemli kriter. Tam konsantre olarak çalışabileceğimiz her opsiyonu göz önünde bulunduruyoruz. Eğer kendinizi çalışırken nerde daha verimli hissediyorsanız orada çalışabiliyorsunuz. Bizim ekibimizde uzun yazışmalar, günlük, haftalık veya aylık raporlar hazırlamak yasak. Enerjinin verimli kullanılması çok önemli. O yüzden sadece işimize odaklıyız ve çalışırken aynı zamanda eğleniyoruz.

Ne hizmeti sunuyoruz?

     Artık bütün dünyada akıllı cihazlar hayatımızın çok önemli bir parçası. Sabah evden çıkıp unuttuğunuzda geri döneceğiniz tek şey olan akıllı cep telefonunuzu sizin için daha faydalı hale getirmeyi hedefliyoruz. Biz şu anda sektörel bağımsız ve bir yatırım maliyeti olmayan bu akıllı cihazlar üzerinde çalışan hazır sistemler kiralıyoruz. Örnek olarak bir spor salonuna; bütün grup derslerini düzenleyebileceği, antrenör ve antrenman programlarını oluşturabileceği bir sistem verebiliyoruz. Bu sistem ile bütün üyelerine son derece kolay ve spor aktivitelerini yönetebilecekleri bir mobil aplikasyon oluşturabiliyorlar. Aynı aplikasyon ile diyet programları oluşturabilir, okula giden çocuğunuzun okula giriş çıkış takibini yapabilir veya kantinden yaptığı alışverişleri anında görebilirsiniz. Üstelik her spor salonu için kendi markası ve logosu ile mobil uygulama yayınlama opsiyonu da var.

İş modellerimizin içinde ayrıca ;

  1. Restoranlar için kasada ödeme alma, masada veya restoran dışından sipariş alma sistemleri
  2. Kafeteryalar için anında damga toplama, biriktirme ve harcama sistemleri
  3. Eğlence merkezleri için para - puan toplama ve hediye çarkları içinde harcama sistemleri
  4. Konut siteleri için aidat toplama, giriş çıkış takibi, aktivite takibi sistemleri
  5. Alışveriş merkezleri ( AVM ) ler için çekiliş, sadakat kartı, check-in, sosyal medya entegrasyon ve oyunlaştırma sistemleri
  6. Dergiler için digital dergi yükleme ve kullanıcıları ile buluşturma, uygulama içi satın alma gibi sistemler sunuyoruz.

     Eğer herhangi bir hizmet veya ürün satıyorsanız sizin hayallerinizi gerçekleştirebilecek ve şirketinizi büyük hedeflere götürebilecek bir mobil aplikasyon mutlaka bizde mevcut. Üstelik ilk yatırım maliyeti olmadan, herhangi bir cihaz almadan, ek bir personel kaynağı almak zorunda kalmadan ve bakım maliyetleri ödemeden hemen başlayabilirsiniz. Bu sistemde hiç kimse için sürpriz ek maliyetler çıkmıyor.

Bizim için yaptığımız iş neden bu kadar önemli?

     Günümüzde birçok firma farklı sektörlerde farklı çözümlerle piyasaya çıkıyor. Fakat maalesef birçoğu daha başlayamadan piyasadan yok oluyor. Teknoloji geliştikçe insanların alışkanlıkları ve ihtiyaçları değişiyor. Şu anda yayında milyonlarca mobil uygulama var ve tüketicilerle buluşmayı bekliyor. Biz sadece bir sektöre tek bir çözümle yola çıkmanın çok yanlış olduğunu ve hareket alanının olmadığı hiç bir alanda gelişemeyeceğimizi düşünüyoruz. Bu sebeple restoran siparişi verirken aynı zamanda size aynı mobil uygulamadan dergi okutmayı, antrenman programını takip etmeyi, haftalık aktivite planına göz atmayı ve hatta oyun oynatmayı istiyoruz.

Hedefimiz ne?

     Hedefimiz dünya çapında yapay zeka ve mobil teknolojiler konusunda arge çalışmalarına devam etmek ve şimdiye kadar konulan bütün kuralları değiştirmek. Dünya artık bu değişime çok açık ve biz şirket olarak çok yakında dünya çapında adından söz ettirecek bir şirket haline gelmek istiyoruz. Sadece tek bir mobil uygulama kullanarak bütün hayatınızı programlayabileceksiniz. Şirketimiz size, bütün hayatınızı programlayabileceğiniz, yapay zeka ile çalışan bir kişisel asistan hizmetini çok yakında devreye alacak. Bu kişesel asistan alışverişlerinizden yeme alışkanlıklarınıza, uygun fiyata bilet alarak gezi organizasyonunuza, spor aktivitelerinden çocuklarınızın giriş çıkış takibine, aidat ödemelerinizden koşu programınıza kadar herşeyi sizin için maximum verimli hale getirecek. Size hayattan zevk almak için daha fazla zaman kazandıracak.

Bizce temel sorun ne?

     Türkiye’de maalesef özellikle mobil pazarda oyuncu sayısı çok fazla değil. Bu işi daha profesyonel yapmaya çalışan firmaların fiyatları çok yüksek ve geliştirme süreleri oldukça uzun. Benzer durumlar Avrupa’da da var. Fakat bizde genelde son dakikaya kadar planlanmayan işlerin çokluğu bir çok mobil uygulamanın daha yayınlanmadan çöpe gitmesine sebep oluyor. Biz Colomor olarak artık zaman ve para kaybına son vermek istiyoruz. Artık dijitalleşme bir dönüşüm değil bir değişim olarak yükseliyor. Çok değil bizim tahminlerimize göre 10 yıl içinde artık bizim yerimize düşünecek yeni teknolojilerin hayatımıza tamamen gireceği bir dünya hayal ediyoruz.

Avantajlarımız neler?

     Şirketimiz, markasına değer katmak isteyen, hayalleri olan ama gerçekleştirmenin çok uzun ve maliyetli olduğunu düşünen herkesin fikrini değiştirmek istiyor. Bu sebeple kişiye göre veya firmaya göre değil, işe göre hazırlanmış paketleri ile size sağlam hizmetleri, yatırım maliyeti olmadan aylık kiralıyoruz. Sadece kullandığınız kadar ödeyip isterseniz pazardaki ihtiyaca göre paketinizi yükseltme şansına sahip olabiliyorsunuz. İsterseniz şirket olun, isterseniz bağımsız bir birey, kendinize göre bir sistemi bizde mutlaka bulabilirsiniz.
Şirketinizin büyüklüğü ne olursa olsun size yeni müşteri ve gelir sağlatabilecek sistemleri sunuyoruz. Bir bankanız yada bir bakkalınız olabilir. Hayaliniz varsa bizimde sizin için bir önerimiz var.

İletişim yöntememiz ne?

     Şu anda daha çok etkileşimli pazarlama metodunu kullanıyoruz. Ürünlerimizin kapsamı çok geniş ve teknolojisi çok yüksek olduğu için yüz yüze görüşmelerde daha kolay anlaşılabiliyoruz. Aynı zamanda internette ve sosyal medyada da varız. Çok yakında ise sadece internet üzerinden sabit rakamlarla ürün ve hizmet kiralayan bir şirket haline geleceğiz.